Վրաստանի նոր դեսպաններ են նշանակվել Թուրքիայում, Շվեյցարիայի Համադաշնությունում և Լիխտենշտեյնի Իշխանապետությունում և Կուբայի Հանրապետությունում։ Այս մասին տեղեկություն է տարածում ԱԳՆ-ն։
Արչիլ Կալանդիան նշանակվել է Թուրքիայի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան։ 2005 թվականից աշխատում է արտաքին գործերի նախարարությունում տարբեր պաշտոններում, 2018-2023 թվականներին Արչիլ Կալանդիան զբաղեցրել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանի պաշտոնը։ Արչիլ Կալանդիային շնորհվել է արտակարգ և լիազոր դեսպանորդի դիվանագիտական աստիճան։
Շոթա Գեցաձեն նշանակվել է Շվեյցարիայի Համադաշնությունում և Լիխտենշտեյնի Իշխանությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան։ Նա դատական համակարգում տարբեր պաշտոններում աշխատելու մեծ փորձ ունի։ Նա նաև փախստականների և ապաստանի հարցերով փորձագետ է Միավորված ազգերի կազմակերպության փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի (UNHCR) և Միգրացիոն քաղաքականության մշակման միջազգային կենտրոնի (ICMPD) և Եվրոպայի խորհրդի ընտրական իրավունքի փորձագետ: 2015 թվականից նա Փախստականների դատարանների դատավորների միջազգային ասոցիացիայի անդամ է։
Գրիգոլ Բարամիձեն նշանակվել է Կուբայի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան։ Նա զբաղեցրել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանի պաշտոնը, արժանացել է արտակարգ և լիազոր դեսպանի դիվանագիտական աստիճան: