Բոլոր հաղթող մասնակիցները պարգևատրվեցին մեդալներով և պատվոգրերով, իսկ առաջին տեղի հաղթողներին նաև գավաթներ հանձնվեցին։
Աշոտ Սողոյանի հետ հարցազրույցը լսեք աուդիոնյութում
«Նինոծմինդայում կարելի է ասել, առաջին անգամ տեղի ունեցան միջազգային կարգի մրցումներ, քանի որ Հայաստանից ևս ունեինք հյուրեր։ Մոտ 200 մասնակից էր, բոլորը հանդես եկան բարձր մակարդակով, և մրցումները անցկացվեցին անաչառ պայքարում»,- ասաց սեղանի թենիսի մարզիչ Աշոտ Սողոյանը։
NOR-ի հետ զրույցում նա նաև շնորհակալություն հայտնեց Նինոծմինդայի քաղաքապետարանին և մարզադպրոցի տնօրինությանը, ովքեր մեծ աջակցություն ցույց տվեցին այս մրցաշարի կազմակերպման գործում։ Նա նաև հատուկ նշեց բարերար Աշոտ Նորսոյանին, ով մշտապես աջակցում է թիմի գործունեությանը և Օրոջալարի 6 տարիների շրջանային խաղերի թիմային հաղթանակներին։
«Սպորտային միջոցառումները շատ կարևոր են․ դրանք ոչ միայն նպաստում են ծանոթությունների և ընկերության ձևավորմանը, այլև խրախուսում են առողջ ապրելակերպը։ Սպորտը մարդու կյանքում կարևոր մաս է կազմում, առանց նրա անհնար է պատկերացնել առօրյան և կենսակերպը»,- ասաց Ծալկայի թիմի մրցավար Արտաշես Օհանյանը մեզ հետ զրույցում։
NOR ռադիոկայանի հետ զրույց ունեցավ նաև Ժդանովականի թիմի մարզիչ Էդգար Մնոյանը, ով նշեց. «Չէի կասկածում, որ իմ սաները կհաղթեն, մենք երկու տարի Վրաստանի դպրոցական օլիմպիադայի կրկնակի չեմպիոն ենք և այս տարի էլ հույս ունեմ, որ կանցնենք եզրափակիչ` Անակլիայում տեղի ունեցող թենիսի առաջնությանը»։