Հանրային ծառայությունների զարգացման գործակալությունը արձագանքում է շրջանառվող տեղեկատվությանը, որ «նոր անձնագրերի թերության պատճառով Վրաստանի տասնյակ քաղաքացիներին խոչընդոտվել է սահմանը հատելը», այն իրականությանը չի համապատասխանում։
«Մենք ընդգծում ենք, որ սա չի համապատասխանում իրականությանը։ Անձնագրերի որակի հետ կապված նման ռիսկեր չկան, և քաղաքացիները դրա պատճառով ճանապարհորդության հետ կապված խնդիրներ չեն ունենա։
Գործակալությունը, այլ գործակալությունների հետ համատեղ, ուսումնասիրում է կոնկրետ անհատական դեպքեր և, անհրաժեշտության դեպքում, ձեռնարկում է համապատասխան միջոցներ։
Հանրային ծառայությունների զարգացման գործակալությունը իր աշխատանքային հոսքի շրջանակներում անընդհատ հետևում է տրամադրված փաստաթղթերին։ Եթե գործընթացի ընթացքում կամ հետագա փուլում որևէ կարիք է առաջանում, գործակալությունը կապ է հաստատում յուրաքանչյուր քաղաքացու հետ անհատապես՝ ապահովելու համար ինչպես փաստաթղթերի ճշգրտությունն ու անվտանգությունը, այնպես էլ քաղաքացիների շահերի պաշտպանությունը։
Իր մոնիթորինգի և կանխարգելիչ միջոցառումների շրջանակներում, ինչպես նաև բացահայտված կարիքներին ի պատասխան, գործակալությունը անհատապես կապ է հաստատում քաղաքացիների հետ՝ տեղեկատվությունը պարզաբանելու համար և առաջարկում է փաստաթղթերի անվճար փոխարինում նույն օրը։
Այս պրակտիկան լիովին համապատասխանում է սահմանված միջազգային փաստաթղթերի կառավարման և անվտանգության չափանիշներին և որակի ապահովման գործընթացի անբաժանելի մասն է կազմում։ Այս մոտեցումը նպատակ ունի անընդհատ բարելավել ծառայությունների մատուցման որակը և ապահովել, որ քաղաքացիները ստանան հուսալի, բարձրորակ ծառայություն։
Հանրային ծառայությունների զարգացման գործակալությունը շնորհակալություն է հայտնում քաղաքացիներին համագործակցության համար», – ասվում է հայտարարության մեջ։